Серія “відмазок”, чому не потрібно вивчати джиу джитсу

Причина перша

«Мені не потрібно БЖЖ для самозахисту, у мене є пістолет / ніж і т.д.»

Так, зрозуміло, це аргумент. Однак, так чи інакше, ви банально не можете постійно ходити зі зброєю. І що буде з вами в такий момент? І солдати, і самураї в Японії завжди вивчали контактна бойове мистецтво на випадок, якщо вони піддадуться нападу, коли будуть без зброї.
Причина друга

«Кращий самозахист – Це біг»

І тут є частка правди, проте втеча – це всього лише вибір одного з варіантів. А що, якщо ви не один або, наприклад, з дитиною? Тут вже ви навряд чи зробите спробу до втечі. Або ж ви просто можете знаходитись з атакуючим в замкнутому просторі …
Причина третя

«Я можу вивчити Джиу-Джитсу на Ютубі.»

Мабуть, лідер серед найдурніших виправдань. Так, зараз на популярному відеохостингу можна знайти купу відео-навчалок з різними прийомами, позиціями, кидками і т.д. Але варто пам’ятати про те, що далеко не завжди людина, що зняла черговий відео-урок є компетентним фахівцем у сфері БЖЖ. Також не потрібно забувати, що зовсім не всі красиві техніки ефективно працюють в реальній ситуації, будь то сутичка на вулиці або ж змагання. Хорошого інструктора в реальному житті вам не замінить ніхто і ніщо. І хоча, безумовно, користь навчальних відео не варто недооцінювати, без постійної практики вони ніщо.

 

Причина четверта«Я буду сильніший / накачаний / стрункий, займаючись в спорт залі або кроссфітом.»

Тут же варто танцювати від того, які ваші цілі. Якщо ваша мрія мати мускулисте тіло, з яким ви можете хизуватися на пляжі, так, звісно, тренажерний зал буде оптимальним вибором. Але пам’ятаєте про те, що людина, яка шикарно виглядає з естетичної точки зору, не завжди вміє битися або банально постояти за себе.

Причина п’ята

«Перейти в партер. – Найгірше, що можна зробити на вулиці»

Переведення суперника в партер не завжди рекомендується в вуличної ситуації, тому що ви не завжди можете бачити,  атакуючих позаду вас. Далеко не всі техніки в Бразильському Джиу-Джитсу та грепплінгу вимагають переведення сутички в партер, багато з них дозволяють закінчити поєдинок в стійці: армлокі, больові на зап’ястя і різні задушливі. А, наприклад, з противником, що перевершує вас розмірами, найчастіше у вуличній сутичці ви, так чи інакше, опинитеся на землі. І ось тут вже Джиу-Джитсу може вас врятувати.

Причина шоста

«У Джиу-Джитсу безліч некомфортних позицій.»

Перший раз, коли я прийшов на заняття з джиу-джитсу,  я побачив спітнілих мужиків, що валяються на татамі в самих часом неприємних позиціях. Потім я подумав, що не хочу опинитися на їхньому місці, і пішов на тайський бокс. Коли я ще раз прийшов на Джиу-Джитсу, в 2001-му, я зрозумів, що коли хтось сидить на тобі у Маунті і намагається відірвати руку, дискомфорт – останнє, про що ти думаєш в цей момент. Всі думки зосереджені на захисті та виході в більш вигідне становище.(с)Guillaume (Gile) Huni, чорний пояс з БЖЖ

 

Причина сьома

«Я занадто старий.»

Ще одна дивна відмазка. Почати тренуватися ніколи не пізно. Моєму інструкторові, Jovan Zerjal, було 39, коли він вперше почав займатися Джиу-Джитсу, і він навіть виступав на змаганнях проти хлопців вдвічі його молодших. Зараз мені 35 і тільки завдяки Джиу-Джитсу я часом відчуваю, ніби мені 18. Багаторазовий Чемпіон Світу з Джиу-Джитсу, Рубенс Чарльз «Кобрин», почав займатися цим спортом, коли йому стукнуло 21, не дивлячись на те, що велика частина тодішніх чемпіонів тренувалися з раннього дитинства.

 

Причина восьма

«Я боюся отримати травму.»

Ви можете отримати травму, де завгодно. Я займаюся Джиу-Джитсу ось уже 14 років і жодного разу не зламав ні єдину кістку за цей час.  (с)Guillaume (Gile) Huni, чорний пояс  БЖЖ

 

Причина дев’ята

«Спочатку мені треба прийти в форму.»

Ви прийдете в форму, просто почавши займатися Джиу-Джитсу. Мабуть, немає навіть кращого способу для цього.

 

Відмазка 10, заключна

«Джиу-Джитсу не діє  проти кількох суперників.»

Жодне бойове мистецтво не є ідеальним. Навіть якщо ви весь час тренувалися захищатися проти декількох супротивників, ви ніколи не можете знати, що з вами станеться в конкретний момент в реальному житті.