Mata leao задушливий прийом.

Mata leao, перекладається як «вбивця левів» з португальської, ця назва задушливого прийому, який проводиться зі спини. У дзюдо він називається “hadaka jime”. Задушливий  почав набувати популярності разом з популяризацією грепплінгу. У дзюдо воно перекладається як “naked choke” (удушення без використання одягу). Дуже багато зробили для популяризації цього залушливого в ММА і в Бразильському Джиу-Джитсу члени сім’ї Грейсі. Особливо Хиксон Грейсі, не дивно, адже він закінчив всі свої бої сабмішенамі і 7 з 11 були саме задушливий зі спини.

Хоч зв’язок між сабмішеном і вбивством лева може бути датована в 1500 роках через картини де Геркулес душить Немейского Льва (одна тисяча п’ятсот сорок-вісім). Але в Джиу-Джитсу почало використовуватися в 1960 роках, до цього його називали «Технічним задушенням». Ввів термін Хельсон Грейсі в одному зі своїх інтерв’ю:

«Я бачив фотографії Мас Оями, засновника школи Кьёкушінкай карате в 1963. Пам’ятаю я сказав, що той хлопець справжній лев (термін використовується в португальській мові для того, щоб описати наскільки величезний чоловік), але я б міг задушити його зі спини, як вбивця левів. »- Хельсон Грейсі 11/2015

Назва задушливого поширилося як пожежа серед спільноти Джиу-Джитсу та відомо під ним і донині. Незважаючи на те, що цей сабмішен був невід’ємною частиною дзюдо, БЖЖ, грепплінга і кетч-реслінгу, популярність йому принесли в 1990-х роках Хіксон і Хойс Грейсі, показавши його ефективність в рингу і в октагоні. Це відразу ж викликало величезну цікавість як у Американської публіки, так і по всьому світу.

Бійці / борці, які найбільш часто використовують RNC (удушення зі спини):

Хіксон Грейсі
Хойс Грейсі
Марсело Гарсія
Роджер Грейсі
крон Грейсі
Жан Жак Мачадо