Чим корисний кінний спорт для дітей і дорослих?

Про користь кінних прогулянок і кінного спорту відомо давно. Лікарі стверджували, що завдяки їм можна вилікувати багато хвороб, навіть найстрашніші. І, правда, в середині 20 століття, це твердження було доведено. Багато люди видужували після контакту з кіньми. Лікування стало називатися іпотерапією і набуло поширення по всьому світу. Така терапія ефективна для людей, у яких є рухові порушення, вона заспокоює нервову систему та нормалізує емоційний фон. Крім того, іпотерапія впливає на систему кровообігу, а також травну і дихальну.
Спілкування з чотириногим другом відновлює всі психічні процеси в організмі людини. Він стає спокійним, життєрадісним, врівноваженим. У людей зникає відчуття напруги, проходить стрес.
Ще один позитивний момент — фізичне навантаження. Під час тренувань в організмі людини починають включатися в роботу основні групи м’язів. Так, рухаючись верхи, людина інстинктивно використовує м’язи. Наприклад, утримуючи рівновагу і зберігаючи поставу, у нього розвиваються м’язи спини і преса. Відзначимо, в залежності від швидкості руху коня, сильніше або повільніше працюють м’язи попереку. Крім того, розвивається вестибулярний апарат. Цікаво, що деякі задіяні м’язи при заняттях кінним спортом зазвичай не використовуються і не опрацьовуються навіть при заняттях фітнесом. Тим самим, поліпшується м’язовий тонус організму. Людина відчуває себе здоровішими, міцніше і сильніше. До речі, заняття кінним спортом допомагають схуднути.